header
Partner Street art

Modernizacja boisk coraz bliżej
Warsztaty w Załęczu Wielkim

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje, udało się wydobyć Marcinowi Zarzecznemu – aktorowi teatralnemu i filmowemu z uczestników warsztatów teatralnych w Załęczu Wielkim. Młodzież z grupy teatralnej „Face To Face” (F2F) wzięła udział w warsztatach teatralno – ruchowych. Była rozgrzewka ciała i nauka klasycznego tanga prowadzona przez mgr Aleksandrę Kowalewską oraz bardzo dużo ćwiczeń na pobudzenie wyobraźni i emocji realizowanych przez aktora p. Zarzecznego. Chociaż zmęczenie fizyczne i psychiczne dawało się we znaki młodzieży, to z przyjemnością wspominają niezapomniane chwile spędzone w ośrodku. Wyjazd zorganizował instruktor teatralny w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli  w dniach 27 - 29 września 2013 r.
8. Konkurs Fotograficzny CHROŃMY NASZ ŚWIAT

 

 Protokół z rozstrzygnięcia 
8. Powiatowego Konkursu Fotograficznego
"Chrońmy nasz świat" 2013

 
Folklor Świata 2013 - FOTORELACJA
Sukces w Suwałkach

W dniach 30 maja - 2 czerwca 2013 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury w Suwałkach odbył się  XIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI I TAŃCA „MUSZELKI WIGIER 2013” .
Uczestnikami Festiwalu były dzieci i młodzież w kategoriach wiekowych do 11 lat, 12 – 16 lat i 17 – 25 lat. W sumie udział wzięło ponad 166 wykonawców z 6 państw europejskich : Litwa, Łotwa, Rosja, Ukraina, Polska i Francja. Ponad 100 wykonawców solowych, 32 zespoły wokalne, 34 zespoły taneczne. Wszystkich wykonawców wysłuchało i obejrzało międzynarodowe Jury.
 
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli reprezentowali:
 - Zespół Pieśni i Tańca Zduńskowolanie grupa starsza i grupa młodsza
 - Zespoły wokalne GAMA i DOREMI
 - soliści wokaliści – Weronika Trzcińska, Magdalena Kowalska i Klaudia Szmida
 
Umiejętności naszych podopiecznych zostały dostrzeżone i nagrodzone.
W kategorii Taniec ludowy
- ZPiT „Zduńskowolanie” gr. starsza zajęła - II miejsce
- ZPiT „Zduńskowolanie" gr. młodsza zajęła - I miejsce
 
W kategorii Piosenka:
I miejsce zajęła solistka Klaudia Szmida
II miejsce zajął zespół wokalny GAMA
 
Jurorzy przyznali 35 nagród i kilkanaście wyróżnień  w różnych kategoriach wiekowych za zaprezentowane piosenki i układy zatańczone w różnych stylach tańca.
Sukcesy naszych wychowanków cieszą tym bardziej, że widać i słychać iż praca dzieci i ich instruktorów: Pana Jacka Lewandowskiego, Marii Donat, Stanisława Radomskiego i Tomasza Marciniaka nie odbiegają od standardów nie tylko polskich ale również europejskich. Możemy się pochwalić świetnymi wykonaniami piosenki i tańca rozsławiając dobre imię naszej placówki, powiatu, miasta i jego mieszkańców w Polsce i w Europie.

 
Google+